Ordonka – jeśli kochasz mnie

Już dziś, zapraszamy do naszego Franciszkański Ośrodek Kultury na fenomenalny spektakl muzyczny teatru BO TAK z utworami legendarnej Hanki Ordonówny pt.: „Ordonka – jeśli kochasz mnie”.
🗓21 kwietnia 2023 roku (piątek),
🎭TEATR BO TAK-„Ordonka – jeśli kochasz mnie”,
⏰Godz. 19.00,
📍Aula Franciszkańskiego Ośrodka Kultury w Leżajsku,
👉🏻 Bilety do nabycia:
-stacjonarnie (codziennie w kawiarni Fok Café),
-online (pisząc na nasz fanpage wiadomość prywatną).
————————————————————-
Jeśli kochasz mnie…”? Co to za pytanie? Hanka Ordonówna – ikona polskiej przedwojennej piosenki! Jak jej nie kochać? Nieśmiertelny urok wielkiej gwiazdy kabaretów teraz rozkwita dzięki teatrowi TEATRU BO TAK!
Hanka, Haneczka, jakiej nie znacie…to bohaterka wielkiego mezaliansu i kilku romansów! Po niełatwej drabinie kariery wspięła się na szczyt popularności. I choć od jej śmierci minęło ponad siedem dekad, wciąż wzbudza zachwyt. Jako pieśniarka, artystka, ale i jako człowiek.
Jej historia to nie tylko scena lat 20., 30., ale i tułaczka na obczyźnie, i pomoc najbardziej potrzebującym – polskim powojennym sierotom, i wreszcie długotrwała choroba zakończona przedwczesną śmiercią. Niezwykła postać, filmowa biografia i piosenki, które wzruszają do dziś!
Doborowa obsada!
Mariola Łabno-Flaumenhaf jako tytułowa diva poruszająco śpiewa kilkanaście najsłynniejszych przebojów Ordonki, które wyszły spod tak zacnych piór jak Tuwima, Hemara czy Warsa.
Partneruje jej w roli hrabiego Tyszkiewicza – Robert Żurek. Fascynująca historia, wachlarz emocji, oryginalne aranżacje Macieja Łukaszewicza przedwojennych hitów z muzyką na żywo w sztuce Mileny Tejkowskiej.
Zapraszamy na półtoragodzinny spektakl muzyczny, który przeniesie Państwa w urokliwy klimat dwudziestolecia międzywojennego i odsłoni nieznane oblicze wybitnej pieśniarki!
Ordonka