Muzyczna jesień

Już niebawem startuje MUZYCZNA JESIEŃ w Leżajsku!
To nowa inicjatywa organizowana przez nasz Franciszkański Ośrodek Kultury w Leżajsku, która będzie obejmowała cykl koncertów organizowanych w okresie od września do listopada 2022 roku.
Gośćmi naszej MUZYCZNEJ JESIENI będą polscy artyści i wykonawcy prezentujący wysoki poziom artystyczny:
Artysta jest autorem kilkuset rozmaitych utworów. Napisał muzykę do tekstów wybitnych poetów tj. m.in. Adama Mickiewicza, Bolesława Leśmiana, Zbigniewa Herberta, ks. Jana Twardowskiego. Jest laureatem wielu konkursów i festiwali. W programie koncertu w Leżajsku usłyszymy m.in. Sonety Krymskie Adama Mickiewicza. Na Jego koncert zapraszamy 16 września 2022 roku.
▫️Jakub Lubowicz i Dawid Lubowicz, którzy 25 października 2022 roku zaprezentują recital fortepianowo-skrzypcowy.
Jakub Lubowicz to kompozytor, aranżer, dyrygent, pianista, producent muzyczny oraz kierownik muzyczny Teatru Roma w Warszawie. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest wykładowcą Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina, a także nauczycielem w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie „Bednarska”. Laureat klasycznych oraz jazzowych konkursów pianistycznych. Występował na wielu festiwalach muzycznych, zarówno muzyki klasycznej jak i jazzowej. W swojej twórczości zarówno wykonawczej jak i kompozytorskiej porusza się w różnych gatunkach i estetykach muzycznych.
Dawid Lubowicz to polski skrzypek i kompozytor jazzowy, członek grupy Atom String Quartet i Bester Quartet, muzyk Teatru Muzycznego „Roma”. Absolwent w klasie skrzypiec Oresta Telwacha oraz Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Zadebiutował autorską płytą w 2018 r. (Inside), co przyniosło artyście nominacje do Fryderyków 2019.
Artysta jest pianistą, piosenkarzem i autorem piosenek, laureatem wielu konkursów i festiwali. W programie recitalu usłyszymy głównie utwory artysty z albumu „Na nowo”, a także interpretacje utworów wchodzących do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej z repertuaru m.in. Czesława Niemena, Zbigniewa Wodeckiego. Na recital zapraszamy 25 listopada.
💛 SERDECZNIE ZAPRASZAMY 💛
👉🏻Wstęp na koncerty festiwalowe będzie bezpłatny. Obowiązuje rezerwacja miejsc. Wejściówki można odebrać:
-stacjonarnie (codziennie w kawiarni Fok Café w godzinach 16.00-19.00),
-online (pisząc na nasz fanpage wiadomość prywatną).
———————————————————-
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Muzyczna jesień w FOKu