Koncert Gospel Rain

10 września w Markowej odbyła się beatyfikacja rodziny Ulmów. Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się we Franciszkański Ośrodek Kultury w Leżajsku poprzez emisję filmu „Ulmowie. Błogosławiona rodzina”. Zdajemy sobie sprawę, że tak doniosłe wydarzenie, jakim jest wyniesienie na ołtarze, powinno rezonować, dlatego też 1 października odbędzie się w Sanktuarium w Leżajsku „Dziękczynienie za ofiarę rodziny Ulmów”. Dziękczynienie to będzie miało podwójny charakter: religijny oraz kulturalny.
Uroczystości religijne odbędą się w bazylice leżajskiej, natomiast w auli Franciszkańskiego Ośrodka Kultury będzie miał miejsce koncert zespołu Gospel Rain, jako wyraz wdzięczności dla rodziny Ulmów za miłosierdzie, za życie i męczeńską śmierć.
Zespół GOSPEL RAIN jest jednym z najdłużej istniejących zespołów stworzonych z chrześcijańskiej inspiracji. Grupa zebrała się po raz pierwszy w Lublinie w sierpniu 1991 roku, bezpośrednio po historycznym Światowym Spotkaniu Młodzieży w Częstochowie, w którym wziął udział Jan Paweł II. Zespół prowadzi warsztaty w wielu miastach Polski, których uczestnikami jest aż kilkaset osób rocznie, w tym głównie amatorów – pasjonatów śpiewania, ale także istniejące już grupy wokalne.
Koncert zespołu Gospel Rain sfinansowano ze środków Fundacji PKO
1 października 2023 r. (niedziela)
Godz. 19.00
Aula FOK
Wstęp wolny
koncert Gospel rain