koncert Anny Marii Jopek z zespołem

Zapraszamy Was na niesamowity koncert Anny Marii Jopek z zespołem, w którym teksty i muzyka Hildegardy z Bingen przeplotą się z muzyką improwizowaną, piosenkami ludowymi i poetyckimi.
🗓19 kwietnia 2023 roku (środa),
🎤Anna Maria Jopek – koncert,
⏰Godz. 19.00,
📍Aula Franciszkańskiego Ośrodka Kultury w Leżajsku,
👉🏻 Bilety do nabycia:
-stacjonarnie (codziennie w kawiarni Fok Café),
-online (pisząc na nasz fanpage wiadomość prywatną).
————————————————————-
„Na koncert w Leżajsku przyjedziemy z Gościem. Zabieramy Aleksandrę Rembowską, Kobietę niezwykłą – teatrolożkę, która kiedyś przetłumaczyła z łaciny na polski teksty Hildegardy z Bingen i zaprosiła mnie do udziału w spektaklu teatralnym opartym na „ Ordo Virtutum”.
Obie czułyśmy, że spektakl przeminie, a my będziemy dalej chciały zgłębiać dzieło Hildegardy – muzykę i teksty szczególnej duchowej głębi i surowego piękna. Fragmenty partii duszy zaśpiewam we Franciszkański Ośrodek Kultury i w ujęciu naszego zespołu dadzą zaczyn dla muzyki improwizowanej którą komentować i kontrować będzie Ola, fragmentami tekstu po polsku( ja będę śpiewać Hildegarde w oryginale – po łacinie a improwizować wokalizą).
Taki mamy plan na początek spotkania, choć planujemy niechętnie. Raczej nasłuchujemy i reagujemy na zastaną sytuację. Każdy koncert to dialog. Jeśli uważnie słuchamy siebie nawzajem wiemy co i jak zagrać.
W dalszej części wieczoru w towarzystwie swoich wieloletnich kompanów, utalentowanych instrumentalistów – przypomnę: Pedro Nazaruk (głos, cytry, gitary, flety), Robert Kubiszyn (bas, gitara basowa), Paweł Dobrowolski (perkusja) zagramy piosenki. Nie wiem jeszcze które. To się okaże.
Ale nasz zespół gra wszystko i jest gotowy na decyzje na poczekaniu – to daje nam wolność i witalność. Muzyka musi być żywa, wówczas nawet jeśli nie rozumiesz jej do końca, poddajesz się jej działaniu i jeśli tylko jest prawdziwa, nie odgrywana- zawsze zyskujesz. Wychodzisz do domu z koncertu a ona dalej w tobie gra, śpiewa i rozwija cię wewnętrznie. Zostaje”. [Anna Maria Jopek]
Jopek