01
Światło wiary

Od kilku lat Franciszkański Ośrodek Kultury na kilkanaście dni w roku zamienia się w stolicę kultury chrześcijańskiej. Przyciąga prawdziwe tłumy, a nowoczesna aula jest szczelnie wypełniona do ostatniego miejsca. To czas wypełniony modlitwą, spotkaniami, spektaklami, koncertami, prelekcjami i warsztatami. To wielkie święto wiary: czas, kiedy pojawia się możliwość, by inaczej spojrzeć na Boga i świat wartości, które nam proponuje.

Festiwal Kultury Chrześcijańskiej
luxtorpeda - fkch

02
Różnorodność

To największe tego typu wydarzenie w Polsce. Zapraszamy na nie znamienitych gości, którzy podczas spotkań, koncertów, warsztatów, projekcji filmowych i sztuk teatralnych dzielą się swoimi pasjami, wiarą i miłością do Boga. Każdego dnia Festiwalu zapraszamy na Eucharystię z okolicznościowym kazaniem.

03
Goście

Na naszym Festiwalu gościliśmy m.in.: Małgorzatę Kożuchowską, Luxtorpedę, Roxanę Węgiel, Piotra Cyrwusa, Pawła Domagałę. Karola Okrasę, Lexy Chaplin, Muńka Staszczyka, Magdę Anioł, ks. Jakuba Bartczaka, ks. Łukasza Piórkowskiego, Ireneusza Krosnego, Mate.O, Teatr Maska, Jaśka Melę, Krystiana Herbę, zespół Zapatrzeni.

Spotkania w multimedialnej auli są otwarte i darmowe, a podczas festiwalu organizujemy zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych (m.in. warsztaty pisania ikon, dziennikarskie, przyrodnicze, teatralne).

Więcej o Festiwalu (FKCH)