Akademia Filozofii i Teologii (FiT)

Przy naszym Franciszkańskim Ośrodku Kultury (FOKu) działa Akademia Filozofii i Teologii dla dorosłych. W naszej Akademii zapisanych jest blisko 60 osób.

Nasza Akademia FiT powstała z wyraźnej potrzeby edukacji i rozwoju w zakresie filozofii i teologii, szczególnie wśród ludzi świeckich. Filozofia i teologia to tylko nazwane ramy zakresu, który podejmujemy na spotkaniach. Oczywiście stanowią one bardzo szerokie spektrum wiedzy. Zarówno teologia jak i filozofia pomagają nam w rozwoju duchowym. Dlatego proponujemy systematyczne i dogłębne poznawanie tego, w co wierzymy.

Biorą w niej udział przede osoby dorosłe. Wiek ani wykształcenie nie grają roli. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, w piątek i sobotę. Przez te półtora roku jej trwania gościliśmy już wielu znamienitych filozofów i teologów, choćby; dr hab. Marcina Majewskiego (teologia biblijna), ks. dr Wojciecha Barana, o. dr Aniceta Gruszczyńskiego OFM, o. dr Damiana Sochackiego OCD, o. dr Marcina Drąga OFMConv.

Oprócz wykładów odbywają się rozmaite ćwiczenia, a także filozoficzno-teologiczne dyskusje przy aromatycznej kawie w naszej kawiarni Fok Cafe.

Akademia Filozofii i Teologii

Harmonogram 2022

17 września – prof. dr hab. Jacek Wojtysiak,

30 września – 1 października – o. dr Damian Sochacki OCD,

4-5 listopada – ks. dr hab. Marek Gilski,

18-19 listopada – o. prof. dr hab. Tomasz Gałuszka OP,

16-17 grudnia – ks. prof. dr hab. Robert Woźniak.

Będzie BARDZO AMBITNIE!